SOLIDARNIE WCZORAJ DZIŚ I JUTRO

Miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków otrzymało dofinansowanie na realizację projektu "SOLIDARNIE WCZORAJ DZIŚ I JUTRO".

Dotację można było otrzymać dzięki Fundacji Batortego i przeznaczyć na działania związane z 25 rocznicą wydarzeń, które zapoczątkowały w Polsce i w innych krajach naszego regionu procesy demokratycznych przemian.

Mogły to być działania upamiętniające rocznicę wolnych wyborów 1989 roku, przypominające historyczne wydarzenia i osoby, które przyczyniły się do zmiany systemu oraz inicjatywy poświęcone refleksji nad minionym 25-leciem, pokazujące, co zmieniło się od tamtego czasu, co osiągnęliśmy przez te 25 lat, a czego nie udało się osiągnąć.

W ramach projektu odbywa się cykl zajęć historycznych przybliżających uczniom lata 80-te w naszym kraju, powstanie Solidarności oraz znaczenie obrad Okrągłego Stołu w historii najnowszej.

Dotacją objęte są również zajęcia teatralne, w czasie których dzieci przygotowują montaż skeczy wzorowanych na kultowym w latach 80-tych kabarecie TEY.

Podsumowaniem działań projektowych będzie impreza plenerowa, która odbędzie się 28 czerwca 2014 roku na terenie szkoły. Będzie można wtedy obejrzeć wystawę pamiątek z czasów PRL-u oraz uczetniczyć w Obradach Okrągłego Stołu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!