NSP WRÓBLOWICE – SZKOŁA PRZYJAZNA DLA KAŻDEGO

W I semestrze roku szkolnego 2014/2015 nasza placówka wzięła udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu „SZKOŁA PRZYJAZNA DLA KAŻDEGO”, którego celem było:

a. docenienie i promocja szkół stwarzających przyjazne warunki dla funkcjonowania w nich uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
b. promocja idei integracji i edukacji włączającej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
c. upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
d. zachęcenie szkół do poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie bezpiecznego i efektywnego funkcjonowania w szkole uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Komisja konkursowa przyznała naszej szkole WYRÓŻNIENIE w kategorii WAŻNE JEST KAŻDE DZIECKO, w ramach której oceniano działania w następujących obszarach:

– sukces w pracy z pojedynczym uczniem

– dla jednego ucznia zmienimy szkołę

– każde dziecko ma jakiś talent.